Warning: file_put_contents(): Only -1 of 600 bytes written, possibly out of free disk space in /home/platne/serwer79229/public_html/altra_edu_pl/wp-content/plugins/erropix-advanced-scripts/src/Processor/PHP.php on line 30

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 415 bytes written, possibly out of free disk space in /home/platne/serwer79229/public_html/altra_edu_pl/wp-content/plugins/erropix-advanced-scripts/src/Processor/PHP.php on line 30

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 546 bytes written, possibly out of free disk space in /home/platne/serwer79229/public_html/altra_edu_pl/wp-content/plugins/erropix-advanced-scripts/src/Processor/PHP.php on line 30

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 248 bytes written, possibly out of free disk space in /home/platne/serwer79229/public_html/altra_edu_pl/wp-content/plugins/erropix-advanced-scripts/src/Processor/PHP.php on line 30

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 162 bytes written, possibly out of free disk space in /home/platne/serwer79229/public_html/altra_edu_pl/wp-content/plugins/erropix-advanced-scripts/src/Processor/PHP.php on line 30

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 404 bytes written, possibly out of free disk space in /home/platne/serwer79229/public_html/altra_edu_pl/wp-content/plugins/erropix-advanced-scripts/src/Processor/PHP.php on line 30
zespół - ALTRA autorska niepubliczna szkoła podstawowa

zespół

Edukacja alternatywna to nasz sposób na przełamywania utartych schematów powszechnie funkcjonującego systemu edukacji. Wiemy jak stworzyć przyjazną przestrzeń do zdobywania wiedzy i rozwijania talentów.

Stale doskonalimy nasze umiejętności, aby zapewnić naszym uczniom innowacyjne narzędzia i efektywne metody nauki.

Jesteśmy jedną drużyną, pracujemy zespołowo, wspieramy się i dbamy o relacje, wzajemny szacunek i porozumienie. Uczymy się od siebie nawzajem, aby jak najlepiej realizować się w swojej pracy.

dyrektor szkoły

Maria Szymerowska

Od 20 lat jako nauczyciel poszukuje najlepszych metod pracy z dziećmi i doskonali te narzędzia, które już się sprawdziły.

Pełniła funkcję dyrektora szkoły publicznej, a obecnie szkoły niepublicznej. Wie, że szkoła może dawać dużo radości i satysfakcji zarówno dzieciom jak i nauczycielom.

Prywatnie zakochana w wioślarstwie, znajduje także czas na pracę samorządowca. Absolwentka AWF we Wrocławiu, która całe życie zawodowe opiera na pracy z ludźmi.

Motto na dziś: Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie - naucz. Jeśli nie wie - wytłumacz. Jeśli nie może - pomóż (J. Korczak)

nasi nauczyciele

Agnieszka Pilch-Szpilewska
zerówka
Maria Białecka
I klasa
Weronika Kuszyk
II i III klasa (łączone)
Aleksandra Krawczyk
nauczyciel asystent
Izabela Zielińska-Kalita
język niemiecki
Ewa Laszczakowska
język angielski
Olga Chodorowska
język angielski
Daria Bartela
psycholog
Jadwiga Mitek
zajęcia kreatywne
Aleksandra Zagrobelna-Sypień
sekretariat

wspierają nas specjaliści

Dr Marzena Żylińska

Zajmuje się metodyką, neurodydaktyką oraz twórczym wykorzystaniem nowych technologii w edukacji. Od wielu lat prowadzi szkolenia dla nauczycieli, tworzy materiały dydaktyczne, umożliwiające uczniom rozwijanie kreatywności, autonomii i krytycznego myślenia.

Jest autorką licznych artykułów oraz książek: „Między podręcznikiem a internetem”, „Neurodydaktyka” i „Nurty edukacji alternatywnej w świetle wiedzy o procesach uczenia się” (red.). Pisze również książki dla dzieci „Życie to nie wyścigi”, „Między kijem a marchewką”,  „A co za to dostanę?”.

Przez wiele lat kształciła przyszłych nauczycieli i prowadziła seminaria metodyczne, obecnie jest zaangażowana w tworzenie ruchu Budzących się szkół. Inicjatywa ta wspiera transformację kultury szkolnej od opartej na przekazie wiedzy, do opartej na rozwoju potencjału, czyli: od nauczania do uczenia się.

Ewa Radanowicz

Ekspert ds. przestrzeni edukacyjnej, zmiany i innowacji w projektach polskich i międzynarodowych realizowanych we współpracy z samorządami, ośrodkami doskonalenia nauczycieli, uczelniami wyższymi. Wizjoner, trener, angażujący przywódca wspierający rozwój szkół i przedszkoli.

Nieustannie poszukuje najlepszych rozwiązań organizacyjnych i kierowniczych, które można zastosować w sferze edukacji. Stworzyła autorską szkołę publiczną w Radowie Małym, do której przyjeżdżają ludzie z całej Polski, by zobaczyć, uczyć się i uwierzyć, że można. Wielokrotne wprowadzanie zmian dało jej doświadczenie i pozwoliło wypracować model działania, według którego prowadzi zespół poprzez zmianę do nowych rozwiązań.

Inicjatorka ogólnopolskiego programu „Tu dba się o DOBROSTAN” oraz współinicjatorka oddolnego ruchu Wiosna Edukacji. Autorka książki „W szkole wcale nie chodzi o szkołę”, współautorka poradnika ORE dla dyrektorów i nauczycieli „Zmiany, innowacje, eksperymenty – w poszukiwaniu inspiracji”, książki „Za progiem. Jak rozwija się dziecko i co z tego wynika dla nauczyciela IV kl.”.

Anna Szulc

Nauczycielka matematyki z wieloletnim stażem, ucząca w I Liceum Ogólno-kształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli, mediator społeczny, tutor, laureatka Konkursu im. Joanny Kubiak Nauczyciel Mediator. Autorka książki "Nowa Szkoła". Pomysłodawczyni i organizatorka Konferencji „Empatyczna Edukacja – Empatyczna Polska”.

W swojej pracy wykorzystuje metodę Porozumienia bez Przemocy (NVC) oraz badania z dziedziny neurobiologii. Uczestniczka ruchu oddolnych działań Budzącej się Szkoły mających na celu ulepszenie polskiej edukacji.

szukamy pasjonatów

Masz ciekawe hobby, wykonujesz nietypowy zawód lub realizujesz interesujący projekt społeczny? A może prowadzisz kreatywne warsztaty?

Jeżeli tak - zapraszamy Cię do współpracy z naszą szkołą.

Napisz do nas:
wspolpraca@altra.edu.pl

jesteś nauczycielem? nasze idee są Ci bliskie?

Nasz zespół wciąż się rozrasta i możesz do niego dołączyć.

Zawód nauczyciela jest Twoją pasją, lubisz się rozwijać i realizować autorskie projekty? Uważasz, że edukacja alternatywna to dobry sposób na humanizację nauki w szkole?

Zapraszamy Cię do kontaktu:
kadra@altra.edu.pl

brand + web design: www.tenDESIGN.pl