zespół

Edukacja alternatywna to nasz sposób na przełamywania utartych schematów powszechnie funkcjonującego systemu edukacji. Wiemy jak stworzyć przyjazną przestrzeń do zdobywania wiedzy i rozwijania talentów.

Stale doskonalimy nasze umiejętności, aby zapewnić naszym uczniom innowacyjne narzędzia i efektywne metody nauki.

Jesteśmy jedną drużyną, pracujemy zespołowo, wspieramy się i dbamy o relacje, wzajemny szacunek i porozumienie. Uczymy się od siebie nawzajem, aby jak najlepiej realizować się w swojej pracy.

dyrektor szkoły

Maria Szymerowska

Od 20 lat jako nauczyciel poszukuje najlepszych metod pracy z dziećmi i doskonali te narzędzia, które już się sprawdziły.

Pełniła funkcję dyrektora szkoły publicznej, a obecnie szkoły niepublicznej. Wie, że szkoła może dawać dużo radości i satysfakcji zarówno dzieciom jak i nauczycielom.

Prywatnie zakochana w wioślarstwie, znajduje także czas na pracę samorządowca. Absolwentka AWF we Wrocławiu, która całe życie zawodowe opiera na pracy z ludźmi.

Motto na dziś: Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie - naucz. Jeśli nie wie - wytłumacz. Jeśli nie może - pomóż (J. Korczak)

nasi nauczyciele

Izabela Szydłowska
zerówka
Agnieszka Pilch-Szpilewska
I klasa
Magdalena Małysz
II i III klasa (łączone)
Anna Przyborska-Borkowicz
język polski
Agnieszka Wiesenthal
język angielski
Agnieszka Jaskot-Żygadło
język angielski (Teddy Eddie)
Izabela Zielińska-Kalita
język niemiecki
Alicja Kebel
matematyka
Katarzyna Michalska - Rojek
informatyka
Iwona Roman
przyroda
Elżbieta Wojtowicz
geografia, plastyka
Elżbieta Pająk
muzyka
Przemysław Kłapkowski
wychowanie fizyczne
Jadwiga Mitek
zajęcia kreatywne
Agnieszka Jaszczyszyn
religia
Justyna Dudlej
nauczyciel asystent
Aleksandra Krawczyk
pedagog, zarządzanie projektami
Aleksandra Zagrobelna-Sypień
sekretariat

wspierają nas specjaliści

Dr Marzena Żylińska

Zajmuje się metodyką, neurodydaktyką oraz twórczym wykorzystaniem nowych technologii w edukacji. Od wielu lat prowadzi szkolenia dla nauczycieli, tworzy materiały dydaktyczne, umożliwiające uczniom rozwijanie kreatywności, autonomii i krytycznego myślenia.

Jest autorką licznych artykułów oraz książek: „Między podręcznikiem a internetem”, „Neurodydaktyka” i „Nurty edukacji alternatywnej w świetle wiedzy o procesach uczenia się” (red.). Pisze również książki dla dzieci „Życie to nie wyścigi”, „Między kijem a marchewką”,  „A co za to dostanę?”.

Przez wiele lat kształciła przyszłych nauczycieli i prowadziła seminaria metodyczne, obecnie jest zaangażowana w tworzenie ruchu Budzących się szkół. Inicjatywa ta wspiera transformację kultury szkolnej od opartej na przekazie wiedzy, do opartej na rozwoju potencjału, czyli: od nauczania do uczenia się.

Ewa Radanowicz

Ekspert ds. przestrzeni edukacyjnej, zmiany i innowacji w projektach polskich i międzynarodowych realizowanych we współpracy z samorządami, ośrodkami doskonalenia nauczycieli, uczelniami wyższymi. Wizjoner, trener, angażujący przywódca wspierający rozwój szkół i przedszkoli.

Nieustannie poszukuje najlepszych rozwiązań organizacyjnych i kierowniczych, które można zastosować w sferze edukacji. Stworzyła autorską szkołę publiczną w Radowie Małym, do której przyjeżdżają ludzie z całej Polski, by zobaczyć, uczyć się i uwierzyć, że można. Wielokrotne wprowadzanie zmian dało jej doświadczenie i pozwoliło wypracować model działania, według którego prowadzi zespół poprzez zmianę do nowych rozwiązań.

Inicjatorka ogólnopolskiego programu „Tu dba się o DOBROSTAN” oraz współinicjatorka oddolnego ruchu Wiosna Edukacji. Autorka książki „W szkole wcale nie chodzi o szkołę”, współautorka poradnika ORE dla dyrektorów i nauczycieli „Zmiany, innowacje, eksperymenty – w poszukiwaniu inspiracji”, książki „Za progiem. Jak rozwija się dziecko i co z tego wynika dla nauczyciela IV kl.”.

Anna Szulc

Nauczycielka matematyki z wieloletnim stażem, ucząca w I Liceum Ogólno-kształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli, mediator społeczny, tutor, laureatka Konkursu im. Joanny Kubiak Nauczyciel Mediator. Autorka książki "Nowa Szkoła". Pomysłodawczyni i organizatorka Konferencji „Empatyczna Edukacja – Empatyczna Polska”.

W swojej pracy wykorzystuje metodę Porozumienia bez Przemocy (NVC) oraz badania z dziedziny neurobiologii. Uczestniczka ruchu oddolnych działań Budzącej się Szkoły mających na celu ulepszenie polskiej edukacji.

szukamy pasjonatów

Masz ciekawe hobby, wykonujesz nietypowy zawód lub realizujesz interesujący projekt społeczny? A może prowadzisz kreatywne warsztaty?

Jeżeli tak - zapraszamy Cię do współpracy z naszą szkołą.

Napisz do nas:
wspolpraca@altra.edu.pl

jesteś nauczycielem? nasze idee są Ci bliskie?

Nasz zespół wciąż się rozrasta i możesz do niego dołączyć.

Zawód nauczyciela jest Twoją pasją, lubisz się rozwijać i realizować autorskie projekty? Uważasz, że edukacja alternatywna to dobry sposób na humanizację nauki w szkole?

Zapraszamy Cię do kontaktu:
kadra@altra.edu.pl

brand + web design: www.tenDESIGN.pl